Future Vehicles s.r.o.

LETECKÁ ŠKOLA

Už jako děti jste snili o létání? Létáte, ale rádi byste zdokonalili své schopnosti, a zvýšili tak i bezpečnost letu? Nebo hledáte dostupné místo s přátelským kolektivem, kde se dá létat po celý rok?

Tak to jste u nás správně! Naše letecká škola je oficiálně schválené středisko pro výcvik pilotů ultralehkých letounů. O vaši bezpečnost se postarají naši instruktoři s bohatými zkušenostmi, například z vrcholných akrobatických soutěží nebo z letových zkoušek prototypů letadel.

Cesta pilota pohledem studenta

Co vám můžeme nabídnout?

Zajišťujeme kompletní výcvik pilota ultralehkých letounů, včetně teorie, výcvik pro získání kvalifikace pro řízené lety VFR, zdokonalovací výcvik pro lety do zahraničí, létání ve skupině nebo vzlety a přistání z krátkých letišť za bočního větru, zapůjčení letounu pro vaše výlety, a především bezpečnost. Naši instruktoři přistupují ke každému žákovi individuálně, s cílem naučit jej létat bezpečně!

Teoretická výuka

Nejprve vás naši instruktoři a kolegové z řad leteckých inženýrů seznámí s potřebnými základy aerodynamiky, mechaniky letu, konstrukce letadel, meteorologie, navigace, leteckých předpisů a všeho dalšího, potřebného pro bezpečné zvládnutí vaší letové praxe.

Praktický výcvik

Již během teorie zahájíme praktický výcvik, podle předpisem stanovených osnov. Nejprve vás naučíme s letounem provádět mírné zatáčky, stoupání, klesání a lety na minimálních rychlostech. Následně si natrénujete vzlety, lety po okruhu a přistání. Dále vás naučíme zvládat mimořádné situace a nacvičíme si nouzová přistání. Až si budeme jistí, že vše bezpečně zvládáte, pustíme vás na první samostatný let! Po samostatných letech budeme pokračovat navigačními lety, po předem stanovené trati s přistáním na cílovém letišti. Celá výcviková osnova předpokládá absolvování alespoň 20 letových hodin. Jedná se o minimální čas daný předpisem. Vždy však záleží na individuálních schopnostech každého žáka.

Kvalifikace pro řízené lety VFR

Nechcete své trasy plánovat mimo řízené prostory a velká letiště? Pokračujte s námi v rozšíření své kvalifikace pro řízené lety VFR. Vysvětlíme vám, co obnáší a jak probíhá let v řízeném prostoru, jak a kde si můžete podat letový plán a pod dozorem našeho instruktora si vyzkoušíte dvě přistání a odlety z mezinárodního řízeného letiště.

Zdokonalovací výcvik pro lety do zahraničí

Rádi byste letěli na výlet do zahraničí, ale nejste si jistí, co vás čeká? Poleťte s námi a objevte krásy dalších států, třeba i těch přímořských, jako je Chorvatsko, kam již můžete letět bez nutnosti celního odbavení! Fantazii se meze nekladou. Stačí si vybrat jakýkoliv cíl a ozvat se nám pro domluvení podrobností. Před letem si vše nejprve pečlivě probereme na zemi, nastudujeme si předpisy v jednotlivých zemích, uděláme precizní navigační přípravu a podáme letový plán. Následně si let pod dozorem našeho instruktora vyzkoušíte.

Létání ve skupině

Znáte pravidla a zásady létání ve skupině? Každý rok se stane po celém světě několik tragických nehod při skupinovém létání. Většině z nich by se dalo předejít teoretickou a praktickou přípravou. Pokud vás skupinové létání láká a rádi byste si ho vyzkoušeli, vezměte s sebou klidně i pár kamarádů a obraťte se na nás – máme k dispozici tři letouny. Rádi vám vysvětlíme teoretické zásady a provedeme spolu několik praktických letů.

Zdokonalovací výcvik pro vzlety a přistání na letištích s krátkou dráhou a za bočního větru

Ze života na letištích víme, že spousta pilotů velmi riskuje, když překračuje limity letadel, a to zejména minimální délku dráhy potřebnou pro vzlet, a podceňuje povětrnostní podmínky. Vysvětlíme vám, jaká rizika obnáší takové jednání bez řádného výcviku, a následně si pod dohledem instruktora vyzkoušíte vzlety a přistání z kratší ultralehké plochy a vzlety a přistání za bočního větru jak na asfaltové, tak na travnaté dráze.

Odkud létáme?

Naše letecká škola sídlí na veřejném vnitrostátním letišti v Hradci Králové (LKHK), což nám dává možnost létat po celý rok. Dále provozujeme také z letiště Jaroměř (LKJA) a Mladá Boleslav (LKMB).

S čím létáme?

Létáme primárně na letounech typu Sparrow ML, na jehož vývoji jsme se podíleli. Sparrow ML je dvoumístný letoun v tandemovém uspořádání s tlačnou vrtulí, což vytváří vynikající předpoklady pro skvělý výhled z pilotního prostoru. Pohání ho motor Rotax 912 o výkonu 100 HP. Letoun se pyšní výbornými letovými vlastnostmi, cestovní rychlostí 180 km/hod a je vybavený záchranným padákovým systémem.

Pro piloty s tělesným postižením 

Věděli jste, že letoun Sparrow je jako jeden z mála v České republice uzpůsobený a schválený pro piloty s tělesným postižením? Ano, dokážeme splnit sny také lidem, kteří jsou z nějakého důvodu odkázáni na invalidní vozík. Díky prostorným dveřím automobilového typu, umístěných před křídlem, není problém do letounu pohodlně nastoupit, a řízení je plně uzpůsobeno pouze pro ruční ovládání.

Kolik u nás zaplatíte?

Cena jedné letové hodiny je 2 580 Kč bez DPH. V každém letounu máme záznamové zařízení od firmy FID Avionics, které měří dobu skutečně strávenou ve vzduchu, od startu do přistání. Pojíždění nepočítáme, proto můžete bez obav zahřát motor a provést si důkladně úkony. Letová doba se účtuje na minuty a fakturuje se po odlétání, vždy jednou za 14 dní. Díky propojení FID Avionics s Flight Office online, máte vždy snadný přehled o svém náletu a také možnost rezervovat let na vámi požadovaný termín v kalendáři.

Jak začít?

Pokud vás naše nabídka zaujala, neváhejte nás kontaktovat:

Telefon: +420 731 496 787

E-mail: roman.ivanov@futurevehicles.eu

Chat zde na webu.

Závody Chotěboř 2024

Třetí červnový víkend se konaly tradiční akrobatické závody v Chotěboři a náš tým byl u toho!

Tréninkový kemp Jihlava

Stále se snažíme zlepšovat. Jako jeden tým. Před nadcházející našlapanou sezónou jsme si dopřáli ještě jeden tréninkový kemp s naším francouzským koučem Loicem