AEROBATIC TEAM

Lukáš Pařízek, Petr Jonáš a Jan Jílek. 3 kluci – rivalové, ale kamarádi –, jedna Extra 330 SC, společná touha být nejlepší a navázat na úspěchy slavných českých a československých akrobatů. To jsme my, Future Vehicles Aerobatic Team. Dobře si naše jména zapamatujte, protože o nás ještě uslyšíte!

Myšlenka založit společný tým vznikla v roce 2020, s cílem pořídit si vlastní akrobatický speciál, vhodný pro kategorii Unlimited, který by byl pro jednotlivce těžko dostupný. V dubnu 2021 jsme ho našli. Létání v týmu, ačkoliv u nás není běžné, nám poskytuje mnoho výhod. Každý z našich členů je v něčem unikátní a spolu se zdravým konkurenčním prostředím to všem členům dává možnost posouvat se stále kupředu a být lepší! V letošní sezoně závodíme v kategoriích Unlimited a Advanced.

Členové našeho týmu:
Lukáš Pařízek
Nejzkušenější člen našeho týmu, který myšlenku na jeho vznik inicioval. Závodí v kategorii Unlimited. Narodil se roku 1990 ve Vrchlabí. Ačkoliv byl od malička fascinován letadly, cestu k nim si našel až v roce 2015, kdy získal pilotní licence PPL a SPL. Další rok se do toho vrhnul doslova „po hlavě“ ve všech směrech a začal se věnovat naplno akrobatickému létání, a to jak motorovému, v Karlových Varech u Jirky Durase, tak i bezmotorovému, pod vedením Miloše Ramerta v Benešově. Z časových důvodů se nakonec rozhodl věnovat naplno pouze motorové akrobacii, v níž je aktuálně členem české reprezentace. A jaké jsou jeho cíle? Vyhrát mistrovství světa v kategorii Unlimited a zapůsobit tak, aby se dostal do soutěže Red Bull Air Race!
Petr Jonáš
Stejně jako Lukáš je členem české reprezentace. K létání se dostal trošku netradiční cestou, přes simulátory. Potom přišel první let v motorizovaném větroni a s ním i vášeň pro zbytek života. Letectví se pro něj stalo koníčkem i prací. Nejprve získal průkaz pilota kluzáků, potom přešel na ultralehká letadla, a to už byl jen krůček k licenci PPL, doplněnou záhy o akrobatickou doložku. Už od začátku své letecké kariéry se věnuje nejrůznějším závodům jako létání na přesnost, letecké rallye, v níž se stal mistrem světa, navigačním soutěžím a také samozřejmě letecké akrobacii! Petrovým původním cílem byla kategorie Intermediate, ale poté, co se stal v této kategorii mistrem České republiky, pochopil, že tohle je jen začátek a že chce jít dále! Letos již bude závodit spolu s Lukášem v kategorii Unlimited!
Jan Jílek
Aktuálně závodí v kategorii Advanced. Je to sportovec tělem i duší, kterého letectví pohltilo po všech stránkách! Začínal po vzoru svého táty na motorovém paraglidu, když mu bylo sotva 16. Později se k tomuto hobby přidalo také profesní zaměření – studium a práce na vývoji letadel. S touhou létat s letadly, která si také postaví, následovalo získání pilotní licence na ultralehká letadla. Záhy si ovšem uvědomil, že ho lákají manévry pro ultralehké letouny zapovězené. A tak přišel výcvik PPL a krátce poté první akrobatický let s Jirkou Durasem v Karlových Varech. Ihned po přistání mu bylo jasné, že přesně tohle je cesta, kterou se chce vydat! V roce 2020 skončil na 2. místě na mistrovství České republiky, dal se do řeči s Lukášem a dospěli k myšlence pořídit si vlastní, plnohodnotný závodní letoun.
EXTRA 330SC, OK-LPJ
Bez ní by to nešlo! Ona je tou, která dala vzniknout našemu týmu a která nás neustále posouvá dále! Pod kapotou jí bije šestiválcový motor Lycoming AEIO-580-B1A o výkonu 315 koňských sil, který roztáčí čtyřlistou vrtuli MT-Propeller MTV-14-B-C. Hravě zvládne přetížení 10 G.
Airshow a soukromé akce:
Pořádáte letecký den nebo hledáte nějaké netradiční zpestření Vaší firemní nebo soukromé akce? Potom se nám neváhejte ozvat! Máme bohaté zkušenosti s vystoupeními na různých airshow. Kromě toho Vám dokážeme zprostředkovat tento nevšední zážitek přímo na Vaší firemní akci nebo ohromit Vás i Vaše hosty na oslavě či svatbě.
Kalendář akcí na letošní rok:
Zavítáte-li na některou z níže uvedených akcí, určitě nás tam i s naší Extrou potkáte! Věříme, že se nám kalendář bude dále plnit, a těšíme se na Vás!
DATUM
MÍSTO
POPIS
27. - 30. 4.
Most
Mostecký pohár - setkání přátel letecké akrobacie 2023 (25. ročník)
25. - 28. 5.
Toužim
Karlovarský pohár v akrobacii letounů 2023 (30. ročník )
3. 6.
Jaroměř
Dětský den na letišti Jaroměř
14. - 17. 6.
Jindřichův Hradec
Mistrovství ČR v akrobacii letounů
17. 6.
Chotěboř
Soutěž o pohár starosty ve Freestyle akrobacii
24. 6.
Roudnice
Airshow
19. 8.
Třebihošť
Airshow
9. 9.
Strakonice
Letecký den
15. - 17. 9.
Hosín
Hosínský pohár v akrobacii letounů 2023
29. - 30. 9.
Rakovník
Rakovnický pohár v akrobacii letounů 2023
DatumMístoPopis
27. - 30. 4.Most

Mostecký pohár - setkání přátel letecké akrobacie 2023 (25. ročník)

25. - 28. 5.Toužim

Karlovarský pohár v akrobacii letounů 2023 (30. ročník)

3. 6.JaroměřDětský den na letišti Jaroměř
14. - 17. 6. Jindřichův HradecMistrovství ČR v akrobacii letounů
17. 6. ChotěbořSoutěž o pohár starosty ve Freestyle akrobacii
24. 6. RoudniceAirshow
19. 8.TřebihošťAirshow
9. 9.StrakoniceLetecký den
15. - 17. 9.HosínHosínský pohár v akrobacii letounů 2023
29. - 30. 9.RakovníkRakovnický pohár v akrobacii letounů 2023

Najdete nás na LKHK

Jana Černého 541 503 41 Hradec Králové