Dingo si odbylo francouzskou premiéru!
Vyrazili jsme s Dingem na mezinárodní výstavu ultralehkých letounů, která se konala první zářijový víkend na letišti ve francouzském Blois, jednom z krásných měst ležících na pověstné řece Loiře.

Ne, opravdu jsme tam neletěli, ač bychom si to hrozně přáli. Bylo by to asi na více než pár mezipřistání. Nicméně rozložit Dingo do vozíku je hračka a sestavit ho na jiném místě také! A tak jsme je tam vzali hned tři. Jedno na letovou ukázku, druhé na statickou ukázku, v rozloženém stavu pro snadný transport a hangárování, a třetí v krabicích, pro potenciálního zákazníka, který na sebe nenechal dlouho čekat a zajistil si také velice stylový odvoz!

A jak celá výstava probíhala? Byly to pro nás všechny neskutečně intenzivní tři dny, kdy jsme se od rána do večera nezastavili a na letišti jsme trávili hodiny od rozednění do soumraku. Intenzivní, ale nádherné! Byli jsme přece mezi lidmi, kteří mají stejný zájem jako my – letadla! A jsme velice rádi, že se Dingo všem návštěvníkům líbilo! Během zmíněných tří dnů jsme provedli tři předváděcí lety, kterých se náš francouzský kolega Nicolas a náš testovací pilot Honza zhostili velmi zodpovědně. Rozdali všechno české pivo, získali nespočet zajímavých kontaktů na odborníky z té naší – letecké – branže a ukázali všem, v čem spočívá ta dávno zapomenutá romantika létání.

A jaké výstavy nás čekají dál? Příští rok se na naše Dingo můžete těšit v zámoří! Díky naším partnerům bude Dingo k vidění na obou velkých výstavách – na floridském Sun´n fun a na EAA Air Venture Oshkosh.

Zajímá vás více o průběhu naší cesty do Francie a pobytu v Blois? V tom případě se podívejte na video od našeho kolegy Romana.

Upršené Legendy nebes

Počasí bohužel nepřálo letošnímu prvnímu ročníku letecké show Legendy nebes. I tak jsme se ovšem velmi rádi zúčastnili.

Seminář pro všeobecné letectví 2024

Už jste viděli záznam letošního semináře pro všeobecné letectví? Ačkoliv to možná venku na první pohled nevypadá, stále je zima.

Najdete nás na LKHK

Jana Černého 541 503 41 Hradec Králové