Mistrovství ČR v motorové akrobacii 2023!
Z mistrovství České republiky, jež se letos konalo na letišti v Jindřichově Hradci si náš tým přivezl hned 4 medaile.

Ale všechno mohlo být jinak! Nechybělo mnoho a naše Extra mohla mít po sezoně. Naštěstí máme skvělé partnery týmu a mezi nimi společnost TMJ Aviation, která dokázala takřka nemožné a během několika málo dní nám sehnala nová magneta a poslední sadu zapalovacích kabelů na světě, která byla skladem! Tímto bychom jim ještě jednou rádi poděkovali za záchranu naší závodní sezóny!

Ale teď už zpět k létání! Před mistrovstvím jsme absolvovali intenzivní kemp pod vedením našeho skvělého francouzského trenéra Loïca Lovicourta na letišti ve Strakonicích a těsně před závody i v Jindřichově Hradci a můžeme v klidu říci, že to stálo za to!

V kategorii Advanced o sobě dal vědět úžasným, suverénním výkonem Honza, který vedl hned od prvního soutěžního letu, porazil i našeho týmového trenéra Járu Čiháka a bral zasloužené první místo. Jára skončil druhý, se ztrátou necelých 500 bodů.

Kategorii Unlimited vévodil Martin Šonka, ale Lukáš s Petrem se statečně prali o druhé místo, které nakonec, díky vyrovnanému výkonu ve všech 3 soutěžních letech obsadil Petr. Za ním skončil na třetím místě Lukáš, se ztrátou 800 bodů.

Záznam z televize včetně rozhovoru s Lukášem z můžete shlédnout zde: 
13:50 – https://www.ceskatelevize.cz/porady/15334114383-udalosti-v-regionech-jih-a-zapad/223411000180616/

21:35 – https://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/223411058270616/

Pěvně věříme, že si krom cenných kovů odvážíme také cenné zkušenosti a už teď se těšíme na další závod sezony, na mistrovství Německa, 5.-9. července, na letišti Dinslaken!

Upršené Legendy nebes

Počasí bohužel nepřálo letošnímu prvnímu ročníku letecké show Legendy nebes. I tak jsme se ovšem velmi rádi zúčastnili.

Seminář pro všeobecné letectví 2024

Už jste viděli záznam letošního semináře pro všeobecné letectví? Ačkoliv to možná venku na první pohled nevypadá, stále je zima.

Najdete nás na LKHK

Jana Černého 541 503 41 Hradec Králové