Mistrovství ČR v motorové akrobacii 2023!
Z mistrovství České republiky, jež se letos konalo na letišti v Jindřichově Hradci si náš tým přivezl hned 4 medaile.

Ale všechno mohlo být jinak! Nechybělo mnoho a naše Extra mohla mít po sezoně. Naštěstí máme skvělé partnery týmu a mezi nimi společnost TMJ Aviation, která dokázala takřka nemožné a během několika málo dní nám sehnala nová magneta a poslední sadu zapalovacích kabelů na světě, která byla skladem! Tímto bychom jim ještě jednou rádi poděkovali za záchranu naší závodní sezóny!

Ale teď už zpět k létání! Před mistrovstvím jsme absolvovali intenzivní kemp pod vedením našeho skvělého francouzského trenéra Loïca Lovicourta na letišti ve Strakonicích a těsně před závody i v Jindřichově Hradci a můžeme v klidu říci, že to stálo za to!

V kategorii Advanced o sobě dal vědět úžasným, suverénním výkonem Honza, který vedl hned od prvního soutěžního letu, porazil i našeho týmového trenéra Járu Čiháka a bral zasloužené první místo. Jára skončil druhý, se ztrátou necelých 500 bodů.

Kategorii Unlimited vévodil Martin Šonka, ale Lukáš s Petrem se statečně prali o druhé místo, které nakonec, díky vyrovnanému výkonu ve všech 3 soutěžních letech obsadil Petr. Za ním skončil na třetím místě Lukáš, se ztrátou 800 bodů.

Záznam z televize včetně rozhovoru s Lukášem z můžete shlédnout zde: 
13:50 – https://www.ceskatelevize.cz/porady/15334114383-udalosti-v-regionech-jih-a-zapad/223411000180616/

21:35 – https://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/223411058270616/

Pěvně věříme, že si krom cenných kovů odvážíme také cenné zkušenosti a už teď se těšíme na další závod sezony, na mistrovství Německa, 5.-9. července, na letišti Dinslaken!

Najdete nás na LKHK

Jana Černého 541 503 41 Hradec Králové